مراسم رونمایی کتاب ماخونیک برگزار می‌شود

مراسم رونمایی کتاب ماخونیک برگزار می‌شود

آیین رونمایی از کتاب محسن فاتحی با عنوان « ماخونیک » با حضور هنرمندان و علاقمندان پنجم آذر ماه درعمارت خانه پدری برگزار خواهد شد.

داستان «ماخونیک» روز دوشنبه ۵ آذرماه با حضور جمعی ازعلاقه‌مندان ادبیات داستانی به همت «نشر آماره» رونمایی می‌شود. در این مراسم محمد قاسم‌زاده، مصطفی مهر‌آیین و هومن بنائی به معرفی داستان «ماخونیک»خواهند پرداخت.

ماخونیک که اولین رمان “محسن فاتحی” است، داستان فردی است که خودش را در گوری تنگ محبوس کرده و به مرور خاطرات خود می‌پردازد.

قسمت کوتاهی از داستان: هنگامه‌ غریبی بود. ماخونیک بر لبه‌ پرتگاه می‌رقصید و هزار افسوس که شاد و خندان می‌رقصید. آن روزها چشم جهانی به تو دوخته شده بود ماخو. و تو بی‌خبر یا بی‌خیال برای خودت زیر رطوبت نخل‌ها می‌چمیدی. گذاشته بودی تاریخ به جایت سپر بردارد، تیغ برکشد، خدنگ و ژوبین بیندازد، هزیمت کند، به هزیمت کند، تسلیم شود یا پیروز شود. (چون فضیل عیاض فرمان یافت، اندوه از پشت زمین برخاست.) اندوه من نیز روزی برخواهد خواست؟ جایی که تاریخ در جانی ریشه بدواند، اهلموغ و بعل‌زبوب و آلبالولو کیستند در میانه؟ هزارها نفر شبیه قطار مورچه‌ها رژه می‌روند تا تاری از وجود تو را بتنند. آن را خراب کنند، پاره کنند یا بسازند. همه هستند مگر خودت. خودت نیستی مگر پیامد رفتار و کردار دیگران. تاریخ مردمان را این‌گونه می‌کُشد. به صلابه می‌کشد، بر می‌کشد یا فرو می‌برد. این‌گونه اندوه از پشت زمین برمی‌خیزد.

مراسم رونمایی این کتاب روز دوشنبه ۵ آذرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در عمارت خانه پدری واقع در میدان هفت تیر، خیابان کریم خان زند، خیابان خردمند جنوبی، خیابان ملکیان، پلاک ۱۸ برگزار می‌شود.

شرکت برای عموم آزاد است.


تاریخ انتشار: 11:13 1397/09/03

نظرات بینندگان

توجه: وارد کردن نام و آدرس ایمیل اختیاری میباشد