شرح بازگشت آلمان

35,000 تومان

امتیاز دهی

شرح بازگشت آلمان

  • توضیحات کتاب
  • نظرات

در ماه ژوئن 1948 یک دگرگونی اقتصادی شگرف در کشور آلمان روی داد. تلاش آلمان برای پیشرفت اقتصادی با ترکیبی از رشد، ثبات و عملکرد اقتصادی توانست اقتصاد این کشور را از رکود به سمت شکوفایی حرکت دهد. بازسازی سریع اقتصادی و توسعه اقتصادی بعد از جنگ جهانی دوم در این کشور، چیزی شبیه معجزه اقتصادی گزارش می‌گردد.

مطالعه ترجمه اثر ارزشمند دکتر دالیا مارین از آن­رو حائز اهمیت است که با محوریت بررسی تحولات و سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته در اقتصاد آلمان، مؤلفه‌های جهش آلمان پس از جنگ جهانی دوم، نقش، جایگاه و تأثیر سیاست­گذاری در اقتصاد و تعامل مناسب آن با بافت­های تاریخی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی هر کشور و همسویی آن با نظام­های بین‌المللی را بررسی نموده، تأثیر و اهمیت تصمیم­سازی و تصمیم­گیری­های کلیدی با محوریت اقتصاد توسط سیاست مدران بر ساختارهای مختلف اقتصادی کشورها را نمایان می‌سازد.

رویکرد آسیب‌شناسی و عارضه‌یابی نقاط ضعف اقتصاد آلمان، اصلاحات ساختاری در بخش‌های مختلف و تمرکز بر چگونگی نقش دولت‌ها در شکل‌گیری بسترهای لازم جهت شکوفایی یک اقتصاد در قالب بازار رقابتی از ویژگی‌های اصلی این کتاب می‌باشد. تنظیم قواعد و سازوکارهایی که در آن فعالین اقتصادی بتوانند به راحتی فعالیت‌های اقتصادی را دنبال نموده و کارکرد همزمان تخصیص منابع اقتصادی و دانش و مهارت از سوی دیگر بتواند زمینه اتصال هر اقتصادی به اقتصاد بین‌الملل را فراهم سازد.

تبیین موضوعاتی که به رابطه بین قدرت سیاسی و ضرورت‌های اقتصادی در یک جامعه پرداخته و نحوه ارتباط میان حوزه سیاست و حوزه اقتصاد با توجه به تحلیل‌های اجتماعی، سیاسی و تاریخی از فرایندهای اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردار است. جایگاه اقتصاد سیاسی و نقش آن در شکل‌گیری پدیده‌های اقتصادی در جوامع مختلف، اقدامات کشورها در راستای جهانی‌شدن تجارت، جهانی‌شدن تولید، جهانی‌شدن فناوری، رشد سرمایه‌گذاری خارجی در کنار نقش و جایگاه سیاست‌زدایی از سیاست‌گذاری اقتصادی در روند رو به رشد و تغییر شگرف در اقتصاد آلمان از نکاتی است که در بخش‌های مختلف کتاب به آن اشاره شده و مؤلفه‌هایی نیز برای هر یک طراحی شده است.

این کتاب در یک مقدمه و 4 بخش اصلی شکل­گیری روابط صنعتی، جهانی‌شدن و تکنولوژی، مازاد حساب جاری و نقش تاریخ به تبیین بازگشت اقتصاد آلمان از «مرد بیمار اروپا» به بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا را شرح داده و به اصلاحات ساختاری در بخش‌های مختلف اقتصاد آلمان می‌پردازد.


اطلاعات بیشتر

موضوع:
شابک:
978-600-7326-09-3
تعداد صفحات:
170 صفحه
قطع کتاب:
رقعی
نوبت چاپ:
اول
سال چاپ:
1399


ناشناس

09:23 - 1399/10/17
با سلام و تشکر. از مترجمین محترم بابت ترجمه این اثر مهم تشکر و قدردانی می شود.
ناشناس

09:24 - 1399/10/17
کتاب ارزشمندی است. سپاس