ماهرخ

48,000 تومان

امتیاز دهی

ماهرخ

  • توضیحات کتاب
  • نظرات

رمان ماهرخ جدیدترین نوشته ایرج افشاری اصل توسط نشر آماره در هزار نسخه وارد بازار نشر شد. ماهرخ رمانی است که در دویست و شصت و چهار صفحه ماجرای رمانتیک و پر از حادثه ماهرخ دختر اندیمشکی را به تصویر می کشد که جنگ مانع از رسیدنش به فرهاد تنها عشق و دلداده اش می شود.

زمینه تاریخی رمان از دهه پنجاه شروع شده و تا سال 1420 امتداد می یابد. نویسنده ضمن بهره بردن از اتفاقات این هفتاد سال با طراحی شخصیت و رویدادهای لازم رمانش را معماری کرده است و با رفت و برگشت به زمان گذشته و آینده داستانش را پیش می برد.

ایرج افشاری اصل عضو کانون کارگردانان خانه تئاتر است که پیش از این بیش از 90 عنوان از آثارش به چاپ رسیده است.

از آثار پیشین او می توان به فنجان شن، قتلی که اتفاق نیفتاد، استیلیزاسیون، یک رؤیای واقعی، اتاقک زیرشیروانی، گیلگمش، شخصیت شناسی در تئاتر و... اشاره کرد.


جهت تهیه رمان ماهرخ می توانید با نشر آماره تماس بگیرید.

 

قسمتی از متن کتاب:

" فرهاد دیگر به خانه ­ی ما نیامد. اما او هرازگاهی سرراهم در مدرسه مرا می­ دید و از مدرسه به خانه و گاهی از سرکوچه تا مدرسه را با من می ­آمد. کم­ کم احساس کردم فرهاد می­ تواند مرد زندگی ­ام باشد.

اولین بار موقع خداحافظی شعری برای من خواند.

ـ « گفتی ز همه ماهرخان ماهرخ ­ترینی/ منکر نشود هیچ­کس اما به از این باش/ سربازم و پیرایه ندارد سخن من/ اینقدر مکن عشوه و با ما به از این باش»

علاقه ­ام هرروز به او بیشتر و بیشتر شد. آخر هفته به من نامه­ ای می ­داد و جواب نامه ­ی هفته­ی قبلش را از من می‌گرفت. اولین شعری که برای من در نامه ­اش نوشت همچنان حفظم.

ـ «ای تشنج ­های لذت در تنم/ ای خطوط پیکرت پیراهنم/ ای مرا با شور جان آمیخته/ این­همه آتش به جانم ریخته/ چون تب عشقم چنین افروختی/ لاجرم، شعرم به آتش سوختی»"


اطلاعات بیشتر

موضوع:
شابک:
978-622-7326-00-0
تعداد صفحات:
264 صفحه
قطع کتاب:
رقعی
نوبت چاپ:
اول
سال چاپ:
1399

تصاویر بیشتر از کتاب