ماخونیک

48,000 تومان

امتیاز دهی

ماخونیک

نویسنده: محسن فاتحی
  • توضیحات کتاب
  • نظرات

ماخونیک که اولین رمان “محسن فاتحی” است، داستان فردی است که خودش را در گوری تنگ محبوس کرده و به مرور خاطرات خود می‌پردازد.

قسمت کوتاهی از داستان: هنگامه‌ غریبی بود. ماخونیک بر لبه‌ پرتگاه می‌رقصید و هزار افسوس که شاد و خندان می‌رقصید. آن روزها چشم جهانی به تو دوخته شده بود ماخو. و تو بی‌خبر یا بی‌خیال برای خودت زیر رطوبت نخل‌ها می‌چمیدی. گذاشته بودی تاریخ به جایت سپر بردارد، تیغ برکشد، خدنگ و ژوبین بیندازد، هزیمت کند، به هزیمت کند، تسلیم شود یا پیروز شود. (چون فضیل عیاض فرمان یافت، اندوه از پشت زمین برخاست.) اندوه من نیز روزی برخواهد خواست؟ جایی که تاریخ در جانی ریشه بدواند، اهلموغ و بعل‌زبوب و آلبالولو کیستند در میانه؟ هزارها نفر شبیه قطار مورچه‌ها رژه می‌روند تا تاری از وجود تو را بتنند. آن را خراب کنند، پاره کنند یا بسازند. همه هستند مگر خودت. خودت نیستی مگر پیامد رفتار و کردار دیگران. تاریخ مردمان را این‌گونه می‌کُشد. به صلابه می‌کشد، بر می‌کشد یا فرو می‌برد. این‌گونه اندوه از پشت زمین برمی‌خیزد.

 

مراسم رونمایی این کتاب روز دوشنبه ۵ آذرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در عمارت خانه پدری واقع در میدان هفت تیر، خیابان کریم خان زند، خیابان خردمند جنوبی، خیابان ملکیان، پلاک ۱۸ برگزار شد.


اطلاعات بیشتر

موضوع:
شابک:
978-600-7446-44-7
تعداد صفحات:
390 صفحه
نوبت چاپ:
اول
سال چاپ:
1397